Katrin Langensiepen az első, látható fogyatékosággal élő európai parlamenti képviselő, az EMPL, vagyis a Foglalkoztatási és Szociális Bizottság alelnöke. A politikus körútra indult, hogy felmérje, milyen helyzetben vannak a fogyatékossággal élő emberek az EU különböző tagállamaiban. Katrin Langensiepen újtának első állomása Ausztria, a második pedig Magyarország volt. Körűtja során A Holnap Iskolája nevű, inkluzív tanulócsoportunkba is ellátogatott. A programról készült kisfilmben kijelentette: jelzi az EP felé, hogy az ott folyó munka példaértékű, de az inkluzív iskoláknak nem ilyen jogszabályi és támogatási háttérrel kellene működnie.
Katrin Langensiepen A Holnap Iskolájában
Csiznier-Kovács Andrea elnök, Katrin Langensiepen EP képviselő és Csordás Anett, a Lépjünk! alapítója
A látogatás során megjegyezte: a fogyatékossággal élő emberek Magyarországon dühösek, mert – főként a súlyosan érintett személyek esetében – az önálló lakhatás még mindig megoldatlan. A képviselő beszámolójából az derül ki: hazánkban nem csak a lakhatási lehetőségek, hanem a szociális szolgáltatások is hiányosak, a segítségnyújtás például nem vehető igénybe hétvégén, az érintettek pedig legfeljebb 4 óra időtartamban kérhetnek asszisztenciát. Azok, akiknek nincsenek olyan barátaik vagy családtagjaik, akik vállalni tudják az ápolásukat különösen méltatlan helyzetbe kerülnek, hiszen még az akadálymentes lakhatás sem biztosított.
A képviselő számos civil szervezet képviselőjével találkozott. Beszámolójában kiemelte: javasolni fogja, hogy az Unió a támogatásokat közvetlenül a problémákkal foglalkozó civil szervezeteknek és ne a kormánynak juttassa el. Ezzel biztosítani lehet, hogy azokat valóban a rászorulók használják fel.
Vélemény, hozzászólás?